Velkommen til

KORUP GYMNASTIK OG ATLETIK

SÆSONPROGRAM 2023/2024

Betingelser og tilmelding

Voksenhold:

Træningstid: 

Sted:

Instruktører:

Periode:

Stavgang

Mandag 09.00-10.00

Foran KKIC

Bitten Sigvardt, Ulla Lohmann Sørensen

7/8-24/6

SeniorBodytoning

Mandag 17.15-18.25

Fritidskælder, Korup Skole

Gitte Madsen

4/9-18/3

Det bare mænd

Tirsdag 19.00-20.00

Gymnastiksal, Korup Skole

Leif Pedersen

5/9-19/3

Cirkeltræning - Mandag 18 år+

Mandag 18.00-19.15

Gymnastiksal, Korup Skole

Anne Grethe Sø Nørlev Jensen

4/9-11/3

Cirkeltræning - Torsdag 18 år+

Torsdag 18.00-19.15

Gymnastiksal, Korup Skole

René Nørgaard Andersen

7/9-21/3

Cirkeltræning - Lørdag 18 år+

Lørdag 9.00-10.15

Gymnastiksal, Korup Skole

Christina Andersen

2/9-23/3

Puls / Styrke 18 år+

Onsdag 18.00-19.15

Gymnastiksal, Korup Skole

Claus Nørlev Jensen

6/9-20/3

Jumping Fitness - Mandag

Mandag 18.45-19.45

Bevægelsesrummet, KKIC

Pernille Friis

4/9-18/3

 

 

 

 

 

Jumping Fitness - Udholdenhed Ons

Onsdag 18.45-19.45

Hal 2 - Lille sal, KKIC

Pernille Friis

6/9-20/3

Hensynstagende Hatha yoga 

Tirsdag 17.30-18.45

Gymnastiksal, Korup Skole

Christel Bondo Andersen

5/9-19/3

Yoga - Onsdag formiddag

Onsdag 10.00-11.15

Bevægelsesrummet, KKIC

Pakjira Jensen

6/9-20/3

Yoga - Onsdag aften

Onsdag 19.00-20.15

Fritidskælder, Korup Skole

Jane Outzen og Jane Holm

6/9-20/3

Yoga - Torsdag aften

Torsdag 17.00-18.00

Fritidskælder, Korup Skole

Eva Thaulow

7/9-18/3

Line Dance

Torsdag 18.30-20.00

Fritidskælder, Korup Skole

Else Lysemose Pedersen

7/9-14/3

Crossdance

Mandag 18.40-19.40

Fritidskælder, Korup Skole

Joan Munkholm

4/9-18/3

Floorball

Mandag 20.00-21.30

Hal 2 - Stor sal, KKIC

Nanna Mai Nielsen og Vicki Lund Andersen

14/8-18/3

Børne- og juniorhold: 

Træningstid: 

Sted:

Instruktører:

Periode:

Familiegymnastik 2-5 år

Tirsdag 16.30-17.25

Bevægelsesrummet + hal 2, KKIC

Maria Møller, Heidi Kilde Andersen

5/9-19/3

Boldbanden 3-6 år

Lørdag 10.00-11.00

Ubberudhallen

OBS Nyt sted og tid

Jeppe Jensen, Thomas Raabjerg

2/9-23/3

Tumlegymnastik 1-2,5 år

Onsdag 16.10-16.55

Bevægelsesrummet, KKIC

Anitta Larsen

6/9-20/3

Spilopperne 3-5 år

Onsdag 17.00-17.55

Bevægelsesrummet, KKIC

Mette Greve, Anitta, Emilie G, Clara, Sofie

6/9-20/3

Turbodrengene 4-6 år

Torsdag 16.30-17.25

Bevægelsesrummet, KKIC

Stine Kilde Kristensen, Jeppe Jensen, Ayah, Alberte

7/9-18/3

Rytmetroldene 5-8 år

Tirsdag 17.00-18.00

Fritidskælder, Korup Skole

Sara Boe, Anna Boe

5/9-19/3

Spring/Rytme mix 1.-3. klasse

Mandag 17.00-18.15

Bevægelsesrummet + hal 2, KKIC

Julie Barslund, Stine Christensen, Jack, Søren, 

Emilie C, Lærke, Merle

4/9-18/3

Spring/rytme mix 4.-8. klasse

Onsdag 18.00-20.00 

Bevægelsesrummet + hal 2, KKIC

Mille Sø Nørlev Jensen, Sara Boe, Rune Delman, 

Merle, Maria

6/9-20/3

Magic Moves 4.-6. klasse

Mandag 16.00-17.00

Fritidskælder, Korup Skole

Tilde Lorentzen, Mazha Michlenborg, Klaudia Piertzak

4/9-18/3

Dans 7. klasse +

Tirsdag 18.00-19.00

Fritidskælder, Korup Skole

Anna Boe

5/9-19/3


Holdbeskrivelser:       Voksenhold          Børne- og ungehold         Stavgang 

Priser:
Normale sæsonhold
  Pr. Jan. 2024

Børne- og juniorhold..............................................................................

500 kr.

 
Forældre/barn og familiegymnastik......................................................... 500 kr.  
Voksenhold........................................................................................... 700 kr. 400 kr.
2 x voksenhold specialpris...................................................................... 1100 kr.  
HUSK at tilmelde med samme bruger for at opnå rabat!

Priser:

Hold med særlig pris
   
Boldbanden (Prisen er for en familie)...................................................... 600 kr.  
Stavgang pris pr. gang 20,- og klippekort 10 gange................................. 150 kr.  
Der tages forbehold for trykfejl.

Opdateret 7. januar 2024
Korup Idrætsforening - Gymnastik og Atletikafdelingen