DGI FORÅRSOPVISNING KORUP - Søndag d. 18. marts 2018
Korup Kultur & Idrætscenter, Præstevej 12, Korup, Odense NV, 5210 Odense NV 

OPVISNINGSPROGRAM
Pris for tilskuere o/18 år: kr. 50,-
 
Tidspunkt Forening (antal deltagere) Holdnavn: Instruktørnavne:
9.30 Faneindmarch og velkomst    
09.40 Søndersø GF (122) Nordfyns Juniorhold Iben, Laura, Christina, Ida, Stine, Frida, Lærke, Ninna, Maja, Jesper, Peter, Jakob
10.05 DHG Gymnastik (30) Rytmedamer Sonja B. Jakobsen
10.15 Korup Idrætsforening, Gymnastik (18) Qvick'N Dance Stephanie Qvick, Sara Boe
10.30 Søndersø GF (82) Mixholdet 4.-6.kl. Ingeborg, Caitlin, Rikke, Maja, Ninna, Iben, Mikkeline, Karoline, Camilla, Jakob
10.50 Brejninggaard Efterskole (120) Brejninggaard Efterskole Lise Lindved, Christina Meyer, Rasmus Kloch, Mikael Nissen, Søren Astrup
11.20 DHG Gymnastik (24) Ferme Quinder Sonja B. Jakobsen
11.30 Fjordager Idrætsforening (18) Fjordager Ynglinge Piger Mette Odgaard og Pernille Wulff
11.40 Korup Idrætsforening, Gymnastik (18) Korup Juniormix Michael Anker Nielen, Micki Herman Poulsen, Bettina Nielsen
12.00 Ogf Gymnastik (11) OGF Sports Acro Diana Stryhn og Linea Holst
12.20 Fjordager Idrætsforening (55) FyFy-Holdet Lina, Sophie, Ryan, Christian, Sebastian og Søren
12.45 Ogf Gymnastik (30) Opvisningspiger 8-12 år Diana, Carina, Frederik, Amalie og Susanne
13.00 Elbæk Efterskole (145) Elbæk Efterskole Marie, Marie, Thomas, Klaus og Simon
13.30 Fjordager Idrætsforening (100) Piger4-6 klasse Jan,Tina, Anders, Bennet, Caroline, Julie, Mathias, Nicolai, Signe, Tore, Victor
14.00 OGF Gymnastik (17) OGF Juniorhold Susanne Larsen, Frederik Larsen, Jesper Kjær, Andreas Rasmussen og Diana Stryhn
14.25 Tumbling Team Fyn (40) Tumbling Team Fyn Peter Wraae Marino, Karsten Elholm
14.55 Munkebjerg Gymnastikforening (29) Munkebjerg Øvede Piger Rebecca og Agnete
15.05 Tommerup Idræt (25) TI Dans 4.-6. kl. og TI Dans 7.-10. kl. Signe Døi Schmidt
15.30 Midtfyns Efterskole (80) Midtfyns Efterskole Simone, Jonas og Jens
16.00 Nr. Broby Gymnastikforening (40) Broby junior-mix Casper, Jonas, Laura, Louise, Mikkel, Claus, Lars, Troels
16.20 Næsby Idrætsforening, Gymnastik (35) Devils Dancesquad Hjælpetræner Dicte Agerskov Tengs og Instruktør Nete Stautz-Nielsen
16.45 Nr. Broby Gymnastikforening (25) Turbospring Casper, Claus, Jacob, Johanne, Rickie
17.00 Korup Idrætsforening, Gymnastik (20) Minimix 9-11 år Lene, Henrik, Maja, Mie og Anna
17.20 Faneudmarch og tak for i dag    
 
Yderligere information - se DGI's hjemmeside
Korup Idrætsforening Gymnastikafdelingen