PROFILBILLEDER
Instruktører, hjælpeinstruktører og betyrelsen til gymnastikdagen i KKIC 2017

INSTRUKTØRER  (​Klik på billedet for at se navn og kontaktoplysninger)

Ulla Lohmann Sørensen
Stavgang

40 81 30 17
lohmann1941@gmail.com Therese Elsner Ingwersen
Springtrolde og Let's Dance 8-10 år

60 80 72 04
therese@rohs.dk Søren Peter Larsen
Cirkeltræning Lørdag

22 90 70 29
sierrapapalarsen@gmail.com Stine Jørgensen
PowerPump og Forældre og barn gymnastik 2½-4 år

53 63 72 17
stinewjorgensen@hotmail.com Stephanie Qvick
Qvick N' Dance

 

20 66 76 87

stephanie-qvick@hotmail.com Michael Anker Nielsen 
Juniormix

 

24 29 49 55

man.kornmod@gmail.com
Mette Nørgaard Greve
Spilopperne

 

51 62 55 50

mettegreve@hotmail.dk Maria Anna Sofie Sichan
Skitræning 

 

31 95 81 38

masichan@gmail.com Maria Møller
Forældre og barn gymnastik 2½-4 år

 

28 71 11 57

moeller_1988@hotmail.com Maja Sø Nørlev Jensen
Mikromix

 

25 70 65 94

majajensen51@gmail.com Kurt Andersen
Det er bare mænd
 

65 94 23 92

elseandersen@privat.dk Krista Damgaard Hansen
Zumba

 

22 15 73 18

kristadamgaardhansen@gmail.com
Kenneth Sæderup Pedersen
Outdoor Fitness

 

52 10 03 62

ksp220373@gmail.com Helge Petersen 
Idrætsmærke, Atletik

 

61 15 16 52

helbe@mail.tele.dk Heidi Stubmark
Let's Dance

 

30 95 52 80

heidi@stubmark.dk Gitte Madsen
Bodytoning og SMART Training

61 78 65 94
103raadyr@kalnet.dk
  Else Lysemose Pedersen
Linedance

25 32 29 93
else.lysemose@gmail.com Dorte Lorentzen
Spinning/Indoor Cycling

28 59 90 02
lokemagnusigne@gmail.com
Claus Nørlev Jensen
Puls/Styrke

20 93 73 86
claus.kreds49@hotmail.com
Bitten Sigvardt
Stavgang

30 68 35 12
sigvardt@kalnet.dk

  Anne Grethe Sø Nørlev Jensen
Cirkeltræning mandag

22 46 45 50
anne.grethe.soe@gmail.com
  Andreea Enescu
Yoga

40 20 43 52
andreea.enescu@yahoo.com

	
		
			
			
			
			
			 
			
		
	

Stine Kilde Kristensen
Forældre-barn 1½-3 år

22 82 11 07
stinekilde@hotmail.com Pernille Kjølby Søderholm
Jumping Fitness Mandag

25 13 99 88
pernillersoderholm@gmail.com
Pernille Friis
Jumping Fitness Onsdag/Fredag

61 40 21 61
vinico@me.com

VOKSNE HJÆLPEINSTRUKTØRER  (​Klik på billedet for at se navn)

Anitta Larsen
​Spilopperne Bettina Nielsen
Juniormix Heidi Kilde Andersen
Forældre-barn 1½-3år Heidi Debel
Forældre-barn 2½-4år Christoffer Holm Rosenkilde
Springtrolde
​UNGE HJÆLPEINSTRUKTØRER (Klik på billedet for at se navn)
Therese Elsner Ingwersen
​Let's Dance Sara Boe
​Rytmetrolde og Qvick'N'Dance Sara Ljungberg
​Springtrolde Mie Milfred Christiansen  
​Springtrolde Junnie B Jørgensen
​Mikromix Ellen Marie Nordland Sengenbjerg
​Spilopperne
Anna Kjeldtoft Ljungberg
Minimix Anna Boe
​Spilopperne Camilla Lyhr Bengtzen
Springtrolde Gitte Pedersen
Ungdomsformand

carl.pedersen@korup-al.dk
29913201
Korup Idrætsforening Gymnastikafdelingen