Velkommen til

KORUP GYMNASTIK OG ATLETIK

Find os på
PROFILBILLEDER
Instruktører, hjælpeinstruktører og betyrelsen til gymnastikdagen i KKIC 2019

INSTRUKTØRER  (​Klik på billedet for at se navn og kontaktoplysninger)

Ulla Lohmann Sørensen
Stavgang

40 81 30 17
lohmann1941@gmail.com Søren Peter Larsen
Cirkeltræning Lørdag

22 90 70 29
sierrapapalarsen@gmail.com Stine Jørgensen
PowerPump

53 63 72 17
stinewjorgensen@hotmail.com Stephanie Qvick
Qvick N' Dance

 

20 66 76 87

stephanie-qvick@hotmail.com Mette Nørgaard Greve
Spilopperne

 

51 62 55 50

mettegreve@hotmail.dk Maria Anna Sofie Sichan
Skitræning 

 

31 95 81 38

masichan@gmail.com
Maria Møller
Familiegymnastik m/børn 2-5 år

 

28 71 11 57

moeller_1988@hotmail.com Maja Sø Nørlev Jensen
Mikromix

 

25 70 65 94

majajensen51@gmail.com Kurt Andersen
Det er bare mænd
 

65 94 23 92

elseandersen@privat.dk Krista Damgaard Hansen
Zumba

 

22 15 73 18

kristadamgaardhansen@gmail.com Kenneth Sæderup Pedersen
Outdoor Fitness

 

52 10 03 62

ksp220373@gmail.com Helge Petersen 
Idrætsmærke, Atletik

 

61 15 16 52

helbe@mail.tele.dk
Heidi Stubmark
Let's Dance og Hit Fit

 

30 95 52 80

heidi@stubmark.dk Gitte Madsen
Bodytoning og SMART Training

61 78 65 94
103raadyr@kalnet.dk
  Else Lysemose Pedersen
Linedance

25 32 29 93
else.lysemose@gmail.com Dorte Lorentzen
Spinning/Indoor Cycling

28 59 90 02
lokemagnusigne@gmail.com Claus Nørlev Jensen
Puls/Styrke

20 93 73 86
claus.kreds49@hotmail.com
Bitten Sigvardt
Stavgang

30 68 35 12
sigvardt@kalnet.dk

 
Anne Grethe Sø Nørlev Jensen
Cirkeltræning mandag

22 46 45 50
anne.grethe.soe@gmail.com
  Andreea Enescu
Yoga

40 20 43 52
andreea.enescu@yahoo.com

	
		
			
			
			
			
			 
			
		
	

Pernille Kjølby Søderholm
Jumping Fitness/Tabata
25 13 99 88
pernillersoderholm@gmail.com Pernille Friis
Jumping Fitness

61 40 21 61
vinico@me.com Mille Sø Nørlev Jensen
Spring/rytme mix 10-12 år

21 96 21 23
millejensen1409@gmail.com

VOKSNE HJÆLPEINSTRUKTØRER  (​Klik på billedet for at se navn)

Anitta Larsen
​Spilopperne Threse Elsner Ingwersen
​Let's Dance
​UNGE HJÆLPEINSTRUKTØRER (Klik på billedet for at se navn)
Sara Boe
Spring/rytme mix Sara Ljungberg
​Mikromix Mie Milfred Christiansen  
​Springtrolde Anna Kjeldtoft Ljungberg
Springtrolde Anna Boe
​Qvick'n' Dance Gitte Pedersen
Ungdomsformand

carl.pedersen@korup-al.dk
29913201
Korup Idrætsforening - Gymnastik og Atletikafdelingen