Velkommen til

KORUP GYMNASTIK OG ATLETIK

SÆSONPROGRAM 2022/2023

Betingelser og tilmelding

Børne- og juniorhold: 

Træningstid: 

Sted:

Instruktører:

Periode:

Forældre/barn 1 ½ - 3 år

Onsdag 16.00-16.55

Bevægelsesrummet,KKIC

Heidi Kilde Andersen, Maria Møller

7/9-29/3

Familiegymnastik 2½-5 år

Tirsdag 16.30-17.25

Bevægelsesrummet + hal 2, KKIC

Maria Møller, Heidi Kilde Andersen

6/9-28/3

Boldbanden 3-6 år

Lørdag 10.00-11.00

Hal 1 i KKIC

Jeppe Jensen, Thomas Raabjerg

3/9-17/12

Spilopperne 3-5 år

Onsdag 17.00-17.55

Bevægelsesrummet, KKIC

Mette Greve, Anitta, Emilie, Merle, Maria

7/9-29/3

Minimax -  forældre og børn i 0.-3. kl.

Torsdag 16.30-17.30

Gymnastiksal, Korup Skole

Stine Kilde Kristensen, Melanie Raabjerg

1/9-30/3

Springmix 0.-3. klasse*

Mandag 16.00-17.30

Bevægelsesrummet + hal 2, KKIC

Instruktør søges

5/9-27/3

Spring/rytme mix 4.-8. klasse

Onsdag 18.00-20.00 

Bevægelsesrummet + hal 2, KKIC

Mille Sø Nørlev Jensen, Sara Boe, Rune Delman og Julie Schaldemose

7/9-29/3

 

 

 

 

 

Qvick N´ Move 7. klasse +

Tirsdag 18.00-19.00

Fritidskælder, Korup Skole

Stephanie Qvick

6/9-28/3

Voksenhold:

Stavgang                     

Mandag 9.00-10.00     

Foran KKIC                

Bitten Sigvardt, Ulla Lohmann Sørensen

1/8-26/6

Body-toning med EFFEKT 30 år+

Mandag 17.30-18.40

Fritidskælder, Korup Skole

Gitte Madsen

5/9-27/3

Det bare mænd

Tirsdag 19.00-20.00

Gymnastiksal, Korup Skole

Leif Pedersen

6/9-28/3

Cirkel- og mobilitetstræning 18 år+

Mandag 17.30-18.45

Gymnastiksal, Korup Skole

Anne Grethe Sø Nørlev Jensen

5/9-20/3

Cirkeltræning - Torsdag 18 år+

Torsdag 18.00-19.15

Gymnastiksal, Korup Skole

René Nørgaard Andersen

1/9-30/3

Cirkeltræning - Lørdag 18 år+

Lørdag 9.00-10.15

Gymnastiksal, Korup Skole

Christina Andersen

3/9-1/4

Puls / Styrke 18 år+

Onsdag 18.00-19.15

Gymnastiksal, Korup Skole

Claus Nørlev Jensen

7/9-29/3

Jumping Fitness - Mandag

Mandag 18.45-19.45

Bevægelsesrummet, KKIC

Pernille Friis

5/9-27/3

Jumping Fusion - Tirsdag

Tirsdag 17.45-18.45

Bevægelsesrummet, KKIC

Pernille Kjølby Søderholm

6/9-28/3

Jumping Fitness - Udholdenhed - Ons.

Onsdag 18.45-19.45

Hal 2 lille sal, KKIC

Pernille Friis

7/9-29/3

Hensynstagende Hatha yoga 

Tirsdag 17.30-18.45

Gymnastiksal, Korup Skole

Christel Bondo Andersen

6/9-28/3

Yoga - Onsdag morgen

Onsdag 9.10-10.20

Bevægelsesrummet, KKIC

Mia Pedersen

7/9-29/3

Yoga - Onsdag formiddag

Onsdag 10.40-11.50

Bevægelsesrummet, KKIC

Mia Pedersen

7/9-29/3

Yoga - Torsdag aften

Torsdag 17.00-18.00

Fritidskælder, Korup Skole

Eva Thaulow

1/9-30/3

Line Dance

Torsdag 18.30-20.00

Fritidskælder, Korup Skole

Else Lysemose Pedersen

1/9-30/3

Crossdance

Mandag 19.00-20.00

Fritidskælder, KKIC

Joan Munkholm

5/9-27/3

Floorball

Mandag 20.30-21.30

Hal 1, KKIC

Nanna Mai Nielsen og Vicki Lund Andersen

5/9-27/3

* Holdet oprettes kun hvis det lykkes at finde en instruktør - læs mere
Holdbeskrivelser:       Voksenhold          Børne- og ungehold         Stavgang 

Priser:
Normale sæsonhold
   

Børne- og juniorhold..............................................................................

475 kr.

 
Forældre/barn og familiegymnastik......................................................... 675 kr.  
Voksenhold........................................................................................... 675 kr.  
2 x voksenhold specialpris...................................................................... 1050 kr.  
HUSK at tilmelde med samme bruger for at opnå rabat!

Priser:

Hold med begrænset sæson – se periode i ovenstående oversigt
   
Boldbanden (Prisen er for en familie)...................................................... 300 kr.  
Stavgang pris pr. gang 10,- og klippekort 20 gange................................. 150 kr.  
Der tages forbehold for trykfejl.

Opdateret 5. juli 2022
Korup Idrætsforening - Gymnastik og Atletikafdelingen