SÆSONPROGRAM 2018/2019

Betingelser og tilmelding
Børnehold: Træningstid: Sted: Instruktører: Periode:
Forældre og barn gymnastik 1½ - 3 år Torsdag 16.00-16.55 Bevægelsesrummet i KKIC Stine Kilde Kristensen, Heidi Kilde Andersen 6/9-28/3
Forældre og barn gymnastik 2½ - 4 år Tirsdag 16.30-17.25 Hal 2 lille sal i KKIC Maria Møller, Heidi Debel, Stine Jørgensen 4/9-26/3
Spilopperne 3-4 år Onsdag 16.00-16.55 Bevægelsesrummet i KKIC Mette Nørgaard Greve, Anitta Larsen, Anna og Ellen 5/9-27/3
Springtrolde 5-6 år Mandag 16.00-16.55 Hal 2 i KKIC Therese Ingwersen, Christoffer Holm Rosenkilde, Mie, Anna, Sara, Camilla 3/9-25/3
Mikromix 7-8 år Mandag 16.45-17.55 Hal 2 i KKIC Maja Sø Nørlev Jensen, Mie, Sara L.  3/9-25/3
Minimix 9-11 år Tirsdag 16.00-17.25 Hal 2 i KKIC Instruktør og voksen hjælpeinstruktør søges
Junnie, Mie og Anna L.
4/9-26/3
Let’s dance 8-10 år Tirsdag 17.30-18.25 Fritidskælderen Korup Skole Heidi Stubmark, Therese Ingwersen 4/9-26/3
Juniorhold:        
Qvick N’ Dance 11-14 år Mandag 17.00-17.55 Fritidskælderen Korup Skole Stephanie Qvick, Sara Boe 3/9-25/3
Let’s dance 14-17 år Tirsdag 18.30-19.25 Fritidskælderen Korup Skole Heidi Stubmark 4/9-26/3
Juniormix 12-17 år Onsdag 18.30-19.55 Hal 2 i KKIC Springinstruktør søges
Michael Anker Nielsen, Betina Nielsen
5/9-27/3
Voksenhold:        
Bodytoning med EFFEKT Mandag 18.30-19.40 Fritidskælderen Korup Skole Gitte Madsen 3/9-25/3
Cirkeltræning mandag min. 18 år Mandag 19.00-20.15 Gymnastiksalen Korup Skole Anne Grethe Sø Nørlev Jensen 3/9-25/3
Cirkeltræning lørdag min. 18 år Lørdag 10.30-11.30 Gymnastiksalen Korup Skole Søren Peter Larsen 8/9-30/3
Det er bare mænd Tirsdag 19.00-20.00 Gymnastiksalen Korup Skole Kurt Andersen 4/9-26/3
Jumping Fitness mandag Mandag 19.00-20.00 Bevægelsesrummet i KKIC Pernille Kjølby Søderholm 3/9-25/3
Jumping Fitness onsdag Onsdag 18.45-19.45 Bevægelsesrummet i KKIC Pernille Friis 5/9-27/3
Line Dance, alle nivauer Torsdag 18.30-20.00 Fritidskælderen Korup Skole Else Lysemose Pedersen 6/9-28/3
Outdoor Fitness min. 15 år Torsdag 19.00-20.00 KKIC Agilitybanen Kenneth Sæderup Pedersen 23/8-11/10
PowerPump Onsdag 19.15-20.30 Fritidskælderen Korup Skole Stine Jørgensen 5/9-27/3
Puls/Styrke min. 18 år Onsdag 19.00-20.15 Gymnastiksalen Korup Skole Claus Nørlev Jensen 5/9-27/3
Skitræning nov.-feb. Torsdag 17.30-18.25 Fritidskælderen Korup Skole Maria Anna Sofie Sichan 1/11-28/2
SMART Training seniorer 60+ (2018) Onsdag 13.30-14.30 Bevægelsesrummet i KKIC Gitte Madsen 5/9-28/11
SMART Training seniorer 60+ (2019) Onsdag 13.30-14.30 Bevægelsesrummet i KKIC Gitte Madsen 2/1-27/3
Spinning/Indoor Cycling Mandage 18.00-19.00 Sport & Fitness i KKIC Dorte Lorentzen 1/10-1/3
Stavgang Mandag 9.00-10.00 Foran KKIC Bitten Sigvardt, Ulla Lohmann Sørensen 13/8-24/6
Yoga morgen Torsdag kl. 8.00-9.30 Bevægelsesrummet i KKIC Andrea Enescu 6/9-28/3
Yoga formiddag Torsdag kl. 9.45-11.15 Bevægelsesrummet i KKIC Andrea Enescu 6/9-28/3
Zumba Tirsdag 19.00-20.00 Bevægelsesrummet i KKIC Krista Damgaard Hansen 4/9-26/3
Priser:
Normale sæsonhold
 

Børne- og juniorhold..............................................................................

575 kr.
Forældre/barn....................................................................................... 775 kr.
Voksenhold........................................................................................... 675 kr.
2 x voksenhold specialpris...................................................................... 1.050 kr.

Priser:
Hold med begrænset sæson – se periode i ovenstående oversigt
 

Outdoor Fitness.....................................................................................

200 kr.
Skitræning............................................................................................. 350 kr.
SMART Training..................................................................................... 300 kr.
Spinning/Indoor Cycling......................................................................... 450 kr.
Stavgang pris pr. gang 10,- og klippekort 20 gange................................. 150 kr.
Korup Idrætsforening Gymnastikafdelingen