SÆSONPROGRAM SEPTEMBER 2017/MARTS 2018

Børnehold: Træningstid: Sted: Instruktører: Periode:
Forældre og barn gymnastik 2½ - 4 år Tirsdag 16.30-17.25 Hal 2 lille sal i KKIC Susanne Malmkvist Toftegård, Maria Møller 5/9-20/3
Spilopperne 3-4 år Onsdag 16.00-16.55 Bevægelsesrummet i KKIC Mette Nørgaard Greve, Anitta Larsen, Anna og Ellen
Få pladser
6/9-21/3
Springtrolde 5-6 år Mandag 16.15-17.10 Hal 2 i KKIC Stine Jørgensen, Mie, Maja, Sara og Lea 4/9-19/3
Rytmetrolde 5-7 år Torsdag 16.00-16.55 Bevægelsesrummet i KKIC Mille Sø Nørlev Jensen, Sara Boe 7/9-22/3
Mikromix 7-8 år Tirsdag 16.00-17.25 Hal 2 i KKIC Linda Hansen, Trine Demkjær, Christine, Junnie
​Få pladser
5/9-20/3
Minimix 9-11 år Mandag 17.15-18.45 Hal 2 i KKIC Lene Damsbo, Henrik Hvergel, Maja Sø, Mie. 4/9-19/3
Let’s dance 8-10 år Tirsdag 17.30-18.25 Fritidskælderen Korup Skole Heidi Stubmark, Therese Ingwersen 5/9-20/3
 
Juniorhold:        
Qvick N’ Dance 11-14 år Mandag 17.00-17.55 Fritidskælderen Korup Skole Stephanie Qvick, Sara Boe 4/9-19/3
Let’s dance 14-17 år Tirsdag 18.30-19.25 Fritidskælderen Korup Skole Heidi Stubmark, Therese Ingwersen 5/9-20/3
Juniormix 12-17 år
 
Onsdag 18.30-19.55
 
Hal 2 i KKIC
 
Michael Anker Nielsen Få pladser
Rytme- og voksen hjælpeinstruktør søges akut til holdet​
6/9-21/3
 
 
Voksenhold:        
Bodytoning med EFFEKT Mandag 18.30-19.40 Fritidskælderen Korup Skole Gitte Madsen 4/9-19/3
Cirkeltræning mandag min. 18 år Mandag 19.00-20.15 Gymnastiksalen Korup Skole Anne Grethe Sø Nørlev Jensen Venteliste 4/9-19/3
Cirkeltræning lørdag min. 18 år Lørdag 10.30-11.30 Gymnastiksalen Korup Skole Søren Peter Larsen Få pladser 2/9-25/3
Det er bare mænd Tirsdag 19.00-20.00 Gymnastiksalen Korup Skole Kurt Andersen 5/9-20/3
Hatha yoga eftermiddag Torsdag 17.00-18.25 Fritidskælderen Korup Skole Instruktør mangler - Tilmelding ikke mulig 7/9-22/3
Hensynstagende Hatha yoga Torsdag 15.20-16.45 Fritidskælderen Korup Skole Instruktør mangler - Tilmelding ikke mulig 7/9-22/3
Line Dance, fortsætter/let øvet/øvet (alle) Torsdag 18.30-20.00 Fritidskælderen Korup Skole Else Lysemose Pedersen, Christina Lund 7/9-22/3
Ourdoor Fitness min. 15 år Torsdag 19.00-20.00 KKIC Agilitybanen Maria Anna Sofie Sichan, Kenneth S. Pedersen 7/9-22/3
Sjov Motion Onsdag 14.00-15.30 Hal 2 i KKIC Instruktør mangler - Tilmelding ikke mulig 6/9-21/3
Skitræning nov.-marts Torsdag 17.30-18.25 Bevægelsesrummet i KKIC Maria Anna Sofie Sichan 2/11-1/3
Stavgang Mandag 9.00-10.00 Foran KKIC Bitten Sigvardt, Ulla Lohmann Sørensen 7/8-25/6
Stram Op m/k min. 15 år Onsdag 17.30-18.25 Hal 2 i KKIC Stine Jørgensen 6/9-21/3
Puls/Styrke min. 18 år Onsdag 19.00-20.15 Gymnastiksalen Korup Skole Claus Nørlev Jensen 6/9-21/3
Yoga morgen Torsdag kl. 8.00-9.30 Bevægelsesrummet i KKIC Andrea Enescu 7/9-22/3
Yoga formiddag Torsdag kl. 9.45-11.15 Bevægelsesrummet i KKIC Andrea Enescu Venteliste 7/9-22/3
Zumba med toning Tirsdag 19.00-20.00 Bevægelsesrummet i KKIC Krista Damgaard Hansen Venteliste 5/9-20/3
Priser:  
Børne- og juniorhold................................................................... 575 kr.
Forældre/barn............................................................................ 775 kr.
Voksenhold................................................................................ 675 kr.
Skitræning................................................................................. 350 kr.
Stavgang pris pr. gang 10,- og klippekort 20 gange...................... 150 kr.
2 x voksenhold specialpris........................................................... 1.050 kr.
Korup Idrætsforening Gymnastikafdelingen